PTS Syndicate Kinetic SAS Scar Adaptable Stock Kit Black










De PTS Kinetic SAS SCAR Adaptable Stock Kit Black is een verstelbare en zijwaarts inklapbare kolfupgrade voor specifieke VFC SCAR-H GBB- en Guns Modify SCAR-L GBB-replica’s. De kit vervangt de standaard SCAR-kolf door het PTS Masada-kolfsysteem, met zeven lengtestanden, een verstelbare cheek riser en een stijvere aluminium adapter.
Een standaard SCAR-kolf biedt niet iedere schutter een natuurlijke afstand tot trekker, grip en optic. Dat merk je vooral tijdens snelle targettransities, bij het wisselen tussen staand en geknield schieten en wanneer een plate carrier de effectieve lengte van de replica vergroot. De SAS Stock Kit maakt de schouderpositie nauwkeuriger instelbaar, zodat de SCAR consistenter in dezelfde richtlijn terugkomt.
Meer controle door een instelbare schiethouding
De PTS Masada Folding Stock heeft zeven telescopische standen. Daarmee stel je de length of pull af op je armlengte, kleding en uitrusting. Met een plate carrier is een kortere stand doorgaans prettiger, omdat de schouderbanden en platen de replica verder naar voren drukken. Zonder pantsering kan een langere instelling juist meer steun en een rustigere schiethouding geven.
Het voordeel zit niet simpelweg in “meer verstelbaarheid”. Een verkeerd ingestelde kolf dwingt de schutter om het hoofd naar voren te brengen of de sterke arm onnodig te strekken. Dat vertraagt target acquisition en zorgt ervoor dat de replica bij iedere schoudering net anders uitkomt. Een passende kolflengte helpt om de gripdruk, oogpositie en plaatsing tegen de schouder herhaalbaar te houden.
Tijdens CQB kan de kolf compact worden ingesteld voor sneller weapon handling rond deuren en barricades. Bij outdoor skirms en milsim-events biedt een langere stand meer ondersteuning tijdens gecontroleerde schoten vanuit een vaste positie.
Verstelbare cheek riser voor een consistente ooglijn
De cheek riser kan worden aangepast aan de hoogte van de gebruikte optic. Dat is vooral relevant bij red dots op verhoogde mounts of wanneer een full-face masker de wangpositie beïnvloedt. De riser ondersteunt een vaste cheek weld, waardoor het richtpunt sneller centraal in het gezichtsveld verschijnt.
Hier wordt bij een stockupgrade vaak te weinig op gelet: een hoge cheek riser is niet automatisch beter. Staat hij te hoog voor de optic, dan moet je juist druk naar beneden uitoefenen of kantelt de replica bij het richten. Stel daarom eerst de kolflengte af, schouder de replica meerdere keren met gesloten ogen en pas daarna de wangsteun aan op de natuurlijke ooglijn.
Inklapbaar zonder een losse of flexibele constructie
De stock klapt zijwaarts in en wordt door een veerbelast vergrendelmechanisme op zijn plaats gehouden. Ingeklapt wordt de SCAR compacter voor transport en eenvoudiger te hanteren in voertuigen, nauwe doorgangen of een kleine replica-koffer. Voor daadwerkelijk schieten blijft uitgeklapt gebruik de logische keuze: alleen dan ontstaat een stabiele verbinding tussen replica, schouder en handen.
De meegeleverde SCAR-adapter is vervaardigd uit aluminium uit de 6000-serie. Dit onderdeel is belangrijker dan het op papier misschien lijkt. De adapter vangt de hefboomwerking op die ontstaat wanneer de replica stevig in de schouder wordt getrokken. Een adapter met merkbare flex vertaalt zich namelijk direct naar beweging bij de wangsteun en een minder voorspelbare richtpositie.
De kit wordt volledig gemonteerd geleverd. Daardoor hoef je geen afzonderlijke Masada-stock, scharnierdelen en adapter bij elkaar te zoeken.
Compatibiliteit: controleer het exacte platform
Deze uitvoering is opgegeven voor:
- VFC SCAR-H GBB: directe toepassing op compatibele gas-blowbackmodellen.
- Guns Modify SCAR-L GBB: geschikt voor het betreffende SCAR-L GBB-platform.
- PTS Masada-kolfsysteem: meegeleverd en vooraf gemonteerd op de SCAR-adapter.
- Omkeerbare QD-aansluiting: de QD cup kan links of rechts worden geplaatst voor aansluiting op de slingconfiguratie.
“SCAR-compatible” betekent nadrukkelijk niet dat de kit op iedere SCAR-replica past. AEG-uitvoeringen, andere GBB-fabrikanten en afwijkende receivergeneraties kunnen een andere montage, bedrading of stock-interface gebruiken. Controleer daarom merk, model en aandrijving voordat je bestelt. Bij een AEG met accu in de kolf kan deze conversie bovendien gevolgen hebben voor de beschikbare accuruimte.
Gedrag binnen een complete SCAR-loadout
Deze stock komt het best tot zijn recht in een SCAR-build waarin optic-hoogte, slingpositie en schoudercontact op elkaar zijn afgestemd. Combineer de verstelbare cheek riser met een red dot of low-power optic waarvan de mount niet onnodig hoog is. Een te hoge optic-mount en maximaal verhoogde wangsteun kunnen een onnatuurlijke hoofdpositie creëren, zeker met een meshmasker of gehoorbescherming.
De QD cup is aan beide zijden te gebruiken. Een rechtshandige schutter kiest vaak de linkerzijde, maar de beste plaatsing hangt af van de gebruikte één- of tweepunts sling. Controleer bij een ingeklapte kolf of de sling niet tussen het scharnier en de receiver loopt. Sling interference kan het uitklappen vertragen en zorgt voor extra belasting op het bevestigingspunt.
De stock verandert ook de gewichtsbeleving van de replica. Hij maakt een frontzware SCAR niet ineens licht, maar een betere schouderpositie geeft wel meer mechanische controle over het voorste gewicht. Dat verschil is het duidelijkst bij langere rails, een LPVO, weapon light of mock suppressor.
Voor wie is deze stockupgrade bedoeld?
De PTS Kinetic SAS Stock Kit is interessant voor SCAR-gebruikers die hun schouderpositie exact willen afstemmen en regelmatig met wisselende uitrusting spelen. Denk aan spelers die CQB combineren met outdoor gameplay, een plate carrier dragen of een optic gebruiken waarvoor de standaard wangsteun niet goed uitkomt. Ook tijdens langere milsim-events telt het voordeel op: minder spanning in pols en schouder helpt de replica langer gecontroleerd te dragen.
Gebruik je de SCAR uitsluitend recreatief, past de standaard kolf al goed en heb je geen probleem met de ooglijn? Dan levert een eenvoudiger stock geen direct performancevoordeel op en kun je het budget beter besteden aan een passende sling of betrouwbare optic.
Deze PTS-uitvoering is vooral relevant wanneer speling, vergrendeling en adapterstijfheid belangrijk zijn. Goedkopere conversies kunnen functioneel lijken, maar flex rond de adapter of telescopische verstelling wordt bij intensief gebruik snel voelbaar. Daar betaal je bij PTS dus niet alleen voor vormgeving, maar vooral voor een stijvere interface en beter instelbare schouderondersteuning.
Veelgemaakte fouten bij montage en afstelling
Monteer de adapter niet zonder te controleren of de contactvlakken vlak aansluiten. Scheef aantrekken kan spanning op de adapter zetten en later speling veroorzaken. Controleer de bevestiging opnieuw na de eerste speeldag, omdat herhaalde recoilimpulsen van een GBB en het in- en uitklappen van de stock bevestigingsdelen kunnen laten zetten.
Stel daarnaast niet meteen alle onderdelen maximaal uit. Een te lange stock vertraagt de overgang naar de zwakke zijde, terwijl een te hoge cheek riser de natuurlijke zichtlijn blokkeert. Begin compact, test de replica met je volledige loadout en verleng vervolgens per stand.
Belangrijkste kenmerken
- Zeven telescopische posities: stemt de kolflengte af op lichaamsbouw, plate carrier en schiethouding.
- Verstelbare cheek riser: ondersteunt een herhaalbare ooglijn achter red dots en andere optics.
- Zijwaarts inklapbare constructie: verkleint de replica voor transport en beweging in beperkte ruimtes.
- 6000-serie aluminium adapter: beperkt flex op het aansluitpunt wanneer de stock onder schouderdruk wordt belast.
Veelgestelde vragen
Past deze stock kit op iedere FN SCAR airsoft replica?
Nee. De opgegeven compatibiliteit omvat VFC SCAR-H GBB- en Guns Modify SCAR-L GBB-modellen. Ga niet alleen af op de naam SCAR; controleer altijd fabrikant, modelvariant en aandrijving.
Wordt de PTS Masada-stock meegeleverd?
Ja. De kit bevat de PTS Masada Folding Stock en wordt volledig gemonteerd met de SCAR-adapter geleverd.
Kan ik de kolf gebruiken met een plate carrier?
Ja. De zeven lengtestanden maken het mogelijk de stock korter in te stellen wanneer schouderbanden en platen extra afstand creëren. Test de instelling altijd terwijl je de plate carrier daadwerkelijk draagt.
Aan welke zijde zit de QD-slingbevestiging?
De QD cup kan aan beide zijden van de stock worden geplaatst. Kies de zijde waarop de sling vrijloopt en niet tegen het inklapmechanisme of de bediening van de replica komt.
Is deze upgrade vooral bedoeld voor CQB of outdoor gebruik?
Voor beide, maar om verschillende redenen. CQB-spelers profiteren van de compacte instelling en snellere handling; outdoor- en milsimspelers halen meer voordeel uit de instelbare schoudersteun en wangpositie tijdens langdurig gebruik.
Controleer de modelcompatibiliteit van je GBB SCAR en kies de PTS Kinetic SAS SCAR Adaptable Stock Kit Black wanneer je een stijvere, nauwkeuriger instelbare schouderinterface zoekt.

Productspecificaties
- Artikelnummer
- KN003490307
- Merk
- PTS Syndicate
- Type
- Kinetic SAS Scar Adaptable Stock
- Kleur
- Black



























